Környezetmérnök képzést népszerűsítő szaknap - 2018. november 29.

A Soproni Egyetem környezetmérnöki képzését gondozó Környezet- és Földtudományi Intézet szaknépszerűsítő napot hirdetett november 29-én 9:30-tól a Soproni Egyetem C épületében a 2019-ben felvételiző középiskolások számára. A szaknapra a szombathelyi Herman Ottó Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégiumból 14 környezetvédelmi technikus tanuló érkezett oktatóik kíséretében, valamint a Roth Gyula Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégiumból 9 technikumban tanuló diák vett részt a programon. A résztvevőket Prof. Dr. Bidló András dékán és a km. szaknapot szervező Dr. Horváth Adrienn köszöntötte a szakot gondozó kar, illetve intézet nevében. A résztvevők megismerkedhettek az egyetemünkön való továbbtanulás lehetőségeivel, általános tudnivalóival, előnyeivel illetve a szakon oktató kollégákkal és az intézetek profiljaival. Az intézeti bemutatkozásokat a nálunk végzett és a szakmájában tevékenykedő Kurucz Gergő környezetmérnök zárta, betekintést engedve ezzel az egyetemen és a munkaerőpiacon szerzett tapasztalataiba. A program következő részében a diákok megtekinthették a Kémia Intézet, Termőhelyismerettani Intézeti Tanszék, valamint a Vízgazdálkodási Tanszék laboratóriumait a C épületben és az NRRC-ben is. 13 órától „Ipar és környezettechnika” elméleti előadásba nyerhettek betekintést a diákok. A zárszóra 14:00-kor került sor a Ligneumban.

Ezúton is köszönöm minden kollégámnak, Prof. Dr. Bidló András intézetigazgató egyetemi tanár, dékánnak, Bolodár-Varga Bernadett intézeti mérnöknek; Elekné Dr. Fodor Veronika egyetemi adjunktusnak; Dr. Gálos Borbála egyetemi docensnek; Dr. Kalicz Péter egyetemi docensnek; Dr. Rétfalvi-Szabó Piroska tudományos munkatársnak; Dr. Vágvölgyi Andrea egyetemi adjunktusnak; Dr. Zagyvai Gergely egyetemi adjunktusnak, valamint Kuruc Gergő környezetmérnöknek a részvételt és a színes bemutatkozásokat, amellyel hozzájárultak ennek a sikeres szaknapnak a lebonyolításához. Köszönöm hallgatóinknak, Török Luca kmh., Katona Máté és Végh Péter oemh.-knak a részvételt és kíséretet. Az első visszajelzések az érdeklődőktől, elsősorban a diákokat kísérő tanároktól pozitívak voltak. A Herman Ottó SZSZK-val a program végén már szó esett a jövőbeli szorosabb együttműködésről is. A fotókat Dr. Balázs Pál készítette.

A szaknap programja ide kattintva érhető el.

Dr. Horváth Adrienn
tudományos munkatárs, szaknap szervező

Intézetigazgató:

Prof. Dr. Bidló András
Tel.: +36 99 518-170
E-mail: bidlo.andras@uni-sopron.hu

Titkárság:

Csepregi-Rimóczi Ágnes
Tel.: +36 99 518-645
E-mail: csepregi-rimoczi.agnes@uni-sopron.hu

Cím:

Soproni Egyetem, Környezet- és Földtudományi Intézet
9400 Sopron, Bajcsy-Zsilinszky u. 4.
C épület, magasföldszint

Postacím: 9401 Sopron Pf. 132

Várjuk észrevételeit!

Kérjük írja meg nekünk honlapunkkal kapcsolatos észrevételeit, javaslatait a balazs.pal@uni-sopron.hu címre.