Hallgatói tanulmányút Sopron környékén - 2018. október 13.

2018. október 13-án hallgatói tanulmányutat szerveztünk a Soproni-hegyvidékre és a Fertő-tó környékére Dr. Gálos Borbála, Dr. Berki Imre és Dr. Horváth Adrienn vezetésével éghajlattan gyakorlat keretében. A programon részt vett a kar 8 külföldi hallgatója is, akik Etiópiából, Németországból, Spanyolországból és Törökországból érkeztek hozzánk. Az első megállóként a legnedvesebb klimatikus és termőhelyi viszonyokkal rendelkező egyetemi mérőkerteket tekintettük meg a Soproni-hegyvidéken. A tantárgyi tudás elsajátítása mellett a hallgatók betekintést nyerhettek a karon folyó kutatásokba is. Második állomásként a már szárazabb Fertőmelléki-dombságon folytattuk jellegzetes termőhelyeink bemutatását és a fertőbozi Gloriett kilátót is meghódítottuk. A szakmai programot a Fertő-Hanság Nemzeti Park területén található szikes területeken, majd a sarródi Kócsagvár, madárkilátó és a fertődi Eszterházy kastély megtekintésével fejeztük be. Záró kultúrprogramként pedig kilátogattunk az ágfalvi gesztenyefesztiválra. Köszönet Fodróczy Géza sofőrünknek és hallgatóinknak a lelkes részvételért!

Dr. Horváth Adrienn

Intézetigazgató:

Prof. Dr. Bidló András
Tel.: +36 99 518-170
E-mail: bidlo.andras@uni-sopron.hu

Titkárság:

Csepregi-Rimóczi Ágnes
Tel.: +36 99 518-645
E-mail: csepregi-rimoczi.agnes@uni-sopron.hu

Cím:

Soproni Egyetem, Környezet- és Földtudományi Intézet
9400 Sopron, Bajcsy-Zsilinszky u. 4.
C épület, magasföldszint

Postacím: 9401 Sopron Pf. 132

Várjuk észrevételeit!

Kérjük írja meg nekünk honlapunkkal kapcsolatos észrevételeit, javaslatait a balazs.pal@uni-sopron.hu címre.